BIP
AKTUALNOŚCI
Biegać czy walczyć ?
10.12.2019
Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych biegają i walczą, nie muszą wybierać!

Wydawałoby się, że czas przedświąteczny to moment odetchnięcia i „zluzowania”. Nic bardziej mylnego. Aktywność sportowa żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w ostatnim czasie wcale się nie zmniejszyła.

W miniony weekend odbyły się III Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych. W dyscyplinie judo udział wzięły dwie żołnierki z Centrum zajmując kolejno 2 i 3 miejsce. Pod koniec listopada dwóch śmiałków przebiegło ponad 42 km uczestnicząc w XVI maratonie Komandosa w Lublińcu. Warto przypomnieć, że trasę na tych zawodach pokonuje się w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem. W podobnie ekstremalnych warunkach ćwierć Maraton Komandosa w Czarnem plasując się na drugim miejscu ukończyła nasza szeregowa, która choć na co dzień walczy udowodniła, że biegać także potrafi i to całkiem szybko.

Aktywność fizyczna i prowadzenie zdrowego trybu życia powinno stać wysoko w hierarchii wartości i potrzeb każdego żołnierza dlatego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wspiera i kibicuje swoim sportowcom.
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych