BIP
AKTUALNOŚCI
Centrum pomaga !
10.12.2019
Akcje charytatywne, zbiórki dla dzieci i pomoc potrzebującym to sprawy, w które Centrum zaangażowało się w ten przedświąteczny czas.

 „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

(o. Fabian Kaltbach OFM)

Choć drobna pomoc to „kropla w morzu potrzeb” Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zawsze na miarę swoich możliwości realizuje różne inicjatywy i udziela wsparcia wielu akcjom.
Do 5 grudnia w murach poznańskiej jednostki trwała zbiórka słodyczy dla Rodzinnego Domu Dziecka w Kobylnicy. Pomysłodawczyni akcji już 3 rok z rzędu pomaga najbardziej potrzebującym organizując Charytatywny Maraton Zumby pt. „słodkości dla dziecięcej radości”. Jak sama mówi, słodyczy w domach dziecka zawsze brakuje, dlatego zaproponowała zbiórkę w Centrum. Odzew był duży dzięki czemu udało się zgromadzić sporo łakoci, a przez to wywołać uśmiech i radość dzieci.

Kolejnym akcentem w pomaganiu był udział naszych żołnierzy w kiermaszu charytatywnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 88 w Poznaniu. Udostępniony pojazd miał uatrakcyjnić zbiórkę pieniędzy dla chorego chłopca, absolwenta ich szkoły. Żołnierze z 25 kompani zabezpieczenia szkolenia wzięli udział w festynie.
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych