BIP
AKTUALNOŚCI
Egzamin na zakończenie szkolenia podstawowego
15.11.2019
III turnus służby przygotowawczej kończy egzaminem szkolenie podstawowe

Składanie i rozkładanie broni, rzut granatem, orientowanie się w terenie, nawiązanie łączności, strzelanie czy udzielanie pomocy przedmedycznej to tylko kilka umiejętności, które kadra Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych sprawdzała podczas egzaminu elewów na koniec szkolenia podstawowego.
Żołnierze służby przygotowawczej rozpoczęli turnus w Poznaniu 1 października. Po ponad trzech tygodniach podczas święta jednostki złożyli uroczystą przysięgę wojskową, a od 13 do 15 listopada sprawdzali swoje nowo nabyte zdolności podczas sesji egzaminacyjnej, którą podzielono na trzy etapy. W pierwszym dniu żołnierze zaliczali sprawdzian z wychowania fizycznego, a w kolejnych dniach „pętle taktyczną” i strzelanie. Po pozytywnym zdaniu egzaminu we wszystkich obszarach, elewów czeka krótki urlop i powrót do Centrum w celu odbycia szkolenia specjalistycznego.

Warto wspomnieć, że podoficer z Ośrodka Szkolenia w październiku tego roku otrzymał list gratulacyjny z rąk Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka za wzorowe zaangażowanie w realizację zadań służbowych oraz profesjonalne prowadzenie praktycznego szkolenia w ramach II edycji programu „Legia Akademicka”. Choć osobiste wyróżnienie otrzymał jeden instruktor to trzeba zaznaczyć, że cała kadra Ośrodka Szkolenia wkłada bardzo duży wysiłek dydaktyczny i organizacyjny w szkolenie kandydatów na żołnierzy. Często poświęcając swój prywatny czas, wspierają i motywują żołnierzy podczas odbywania praktyki wojskowej.
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych